flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
01
quantity
Product details
Category
  • This Bundle Includes: Sony K55XR80M2 55" Bravia 8 QD-OLED 4K HDR Google TV with Quantum Dot (2025) | 1 Year Amber Protection in Addition to the Included Full 1 Year Manufacturer Warranty. Intended for Residential Use Only | Amber Protection HDTV Screen Cleaner Kit
UPC 840377547148
Size 55
Brand Sony
Color Black
Model Name K55XR80M2.UCM
Model Year 2025
Resolution 4K
Item Weight 37.9 Pounds
Screen Size 55 Inches
Manufacturer Sony
Model Number BNDL_K55XR80M2-WRTY2-AMBER-SC
Refresh Rate 120 Hz
Connector Type HDMI, USB, RS-232C, RF, Digital Audio, Ethernet
Item Type Name 4K TV
Controller Type Voice Remote
Mfr Part Number BNDL_K55XR80M2-WRTY2-AMBER-SC
Total Usb Ports 2
Operating System Android 12
Audio Output Mode Surround
Display Technology OLED
Additional Features Voice Zoom 3, Bravia Connect App for Pairing Bravia TVs and Soundbars, Perfect for PS5, Game Menu for All Gaming Picture Settings, Auto HDR Tone Mapping, Auto Genre Picture Mode, 120Hz Refresh Rate, Contrast Enhancer, Live Color Technology, HDR10, XR OLED Motion, Eco Settings Dashboard, Compatible with Bravia Cam, Stand Built to Accommodate Soundbar, HDMI Input x 4, USB Input x 2, RS-232C Input x 1, RF Input x 1, Digital Audio Output x 1, Ethernet, Wi-Fi 6E, VESA 300mm x 300mm